úterý, ledna 02, 2018

O perníkové chaloupce

Bože, díky.

Díky, že začal normální režim.

Díky!!!!

Hlavně že už neprokračují Vánoce.

Jeden by se z toho mohl lehce pominout.

Včera, když jsme osmou hodinu uspávali veselého Jindřicha, jsme si ze zoufalství povídali s Honzou modifikované pohádky.

Pohádky, jak by se udály v naší rodině, pokud by se udály.

Tak se dnes v novém roce odreagujme perníkovou chaloupkou.

Takže, bylo to nějak takhle....


Jednou, bylo nebylo, žila jedna rodina. Dvě děti, J a Z, a jejich rodiče.

Rodiče se v důsledku zodpovědné péče o své potomky zbláznili.

Matka skončila na arteterapeutickém pobytu na psychiatrické klinice, chodila na hodiny keramiky, zametala listí a byla v pohodě.

Otec se snažil chodit nějak do práce, ale dost to nezvládal, takže jednoho dne vzal děti a odvedl je do lesa.

Děti v lese pobíhaly a pobíhaly, vrhaly se přes plot do obory za divokými vepři, skákali za ochočenými daňky a házely kameny.

Zvířátka to již nemohla vydržet, a proto děti vyštvala do hloubi lesa.

Děti vyzbrojené klacky se najednou ocitly na malém, roztomilém paloučku, kde se nacházela PERNÍKOVÁ CHALOUPKA.

Dítě Z začalo vypočítávat, kolikrát v životě a v jaké posloupnosti narazilo na slovní spojení "perníková chaloupka". Dítě J se vyzbrojilo několika dalšími palicemi a šutráky a šlo chaloupku rozbít.

Ježibaba neměla nejmenší šanci.

Když ji dítě J vsázelo do sklepa, dítě Z ji recitovalo všechny ingredience perníkového receptu. Taky komparativní analýzu všech receptů na perník, které ve svém životě četlo (v jednom byl anýz.... ovšem ve druhém..... anýz není.... což ovšem .... neznamená....)

Dítě J ježibabu zamklo ve sklepě, na který pak opakovaně bušilo deštníkem a křičelo MLÉKO, MLÉKO, MLÉKO!!!

Dítě Z ve volné chvíli sestrojilo ponorku a hodilo ji přes mříže k ježibabě do klece. Ponorka obsahovala spoustu senzorů a blikala, takže ježibaba dostala tik a následně epileptický záchvat. Ponorka byla určena k podvodnímu použití, což dítě Z zprvu neuvážilo, takže ji posléze zase vylovilo z klece a hodilo do rybníka, kde si s ní ryby hrají ještě dnes.

Pak dítě Z vytáhlo merkur a začalo stavět podivnou konstrukci.

K tomu dítě J začalo zpívat WO WO WATANAY....

Hodně nahlas.

Ježibaba si přísahala, že jestli se z tohohle dostane, tak zbytek života stráví v nějakém restauračním zařízení a bude popíjet jen hodně silný rum s lesními zvířaty.

Problém s útěkem spočíval v tom, že děti nikdy nespaly.

Ne zaráz.

Jednou to už skoro vypadalo, že ježibabě se podaří uprchnout, ale nakonec to neklaplo, protože dítě J si toho všimlo a začalo vyřvávat MLÉKO MLÉKO MLÉKO, vstalo, dívoce skákalo po posteli a ježibaba se tak lekla, že raději zalezla zpátky.

Ježibaba ovšem nebyla hloupá.

Začala děti nabádat, aby si daly trochu perníčku.

Vzhledem k tomu, že děti jedly jak stádo dragounů, do dvou dnů byla chaloupka napadrť.

Ježibaba si tiše sbalila saky paky a uprchla do lesa, kde si stvořila mechový příbytek a šťastně tam žila až do své smrti, která nastala hodně zadlouho, protože byla tak šťastná, že je z toho týrání venku, že změnila svůj životní styl, a jedla již jen ovoce, zeleninu, cvičila jógu, nerozčilovala se a pila uměřeně rum s lesními zvířátky v lesním výčepu.

Děti podobným způsobem zlikvidovaly cukrkandlovou chaloupku, čokoládovou chaloupku, chaloupku z lineckého těsta, chaloupku z kokosek a chaloupku s máslovým krémem.

Všechny ježibaby z těchto chaloupek uprchly a žily v mechu v synergii s lesními tvory.

Pak už bylo odpoledne, přišel tatínek z práce, vyzvedl děti v lese na paloučku a všichni šli domů.

Po pár týdnech se vrátila i maminka a přinesla spoustu keramiky, co v mezičase vyrobila.

Konec pohádky.

Ano, tak to přesně bylo.

5 komentářů:

 1. Konec dobrý - všechno dobré :-)
  zdravím v novém roce,
  a přeji hodně sil a ENERGIE :-)
  Monika

  OdpovědětVymazat
 2. Ale to nie je rozprávka, to je realita!
  A u nás sme ukončili zimné ,,prázdniny a sviatočné dni voľna,, tak, že sme poslali Milana do jediného ,,odkladacieho,, komunitného záchytu autíkov na Slovensku do Drahuškova, Milo síce preto odmietol vianočný dar-mobil, no, čo už!

  OdpovědětVymazat
 3. Lenže, ešte mi doma ostal autistický muž, ktorý predstiera komunikáciu a jediný úkon starostlivosti o mňa, kávu z kávovaru, sabotuje tým, že každé ráno zabudne, ako sa s kávovarom zachádza, takže ho vlastne doasistujem k tomu, aby ju pre mňa spravil...a ešte, doma ostala dcéra s mužom a so svojim canisterapeutickým psom, teda o člena naviac, ktorému posluhujem, pretože po nachladnutí, pre ktoré nemohla odcestovať k svokrovcom, má dcéra zase skúškové a migrénu (už síce ráno nekričí mlieko, mlieko, mlieko, ale iné heslá, tie sa mi však znášajú ťažšie a o hlbokom lese rozmýšľam najčastejšie ja)...

  OdpovědětVymazat
 4. Ha ha ha ha ha... Geniální... ��

  OdpovědětVymazat
 5. Šípková by si taky nepospala ... :)

  OdpovědětVymazat