čtvrtek, října 06, 2016

Druhé šance

Na druhých šancích je pozoruhodné zejména to, že velmi často žádné druhé šance... zkrátka nejsou.

Je to smutný, ale je to tak.

Když pošlete partnera pryč, aby odešel, ale myslíte to jen tak naoko, jakože ho zase pak chcete vzít zpátky a chcete ho vlastně jenom tak vytrestat, tak musíte počítat, že von prostě vodejde navždy a už ho třeba nikdy nespatříte.

Když se vám někdo upřímně omlouvá a vy si říkáte, tak jo, dobrý, už se nezlobím, ale nechám ho ještě chvilku vydusit a omluvu naoko nepřijmete, tak se může stát, že nad váma zlomí hůl, zablokuje si vás na všech dostupných médiích a do smrti smrťoucí už se vám s ní/m nepodaří spojit.

Když si říkáte, ještě dva tři roky budu kouřit a pak přestanu, prostě to bude v pohodě, může se lehce stát, že i během těch dvou tří let se něco zdravotního stane. Stejně jako když si říkáte, že přece jednou zhubnete, protože pro zdraví je to dobrý... teď ještě ne, ale jednou. Mezitím dostanete infarkt a cukrovku a bude po plánování.

Když si říkáte, tak jako mám ho/ji rád/a, ale nevím, možná je někde tráva zelenější, tak se rozejdeme, ale vždycky se k sobě přece můžem vrátit, ne? Tak se může lehce stát, že za rok vaše životní láska bude šťastně vdaná/ženatej a naprosto, ale naprosto ho nebudete už ani deset pikovteřin zajímat.

Když si říkáte, že děti si klidně pořídíte po čtyřicítce, protože teďka není prostě ještě správnej čas, ještě se to nehodí, nemáte čtyřpatrovej dům ani diamantový zásnubní prsten s kamenem velikosti holubího vejce, taky to auto, že, tak se lehce může stát, že si pořídíte maximálně jednoho pudla.

Když odmítnete pracovní nabídku, protože si myslíte, že přijde ještě lepší nabídka, může se lehce stát, že budete mnoho let bušit hlavou do betonové stěny ve stávajícím zaměstnání.

Kouzlo je v tom, že věci se dějí NYNÍ.

TEĎ A TADY.

A to, co se děje teď a tady, je velmi unikátní a už nikdy, opravdu nikdy se to nemusí zopakovat.

Nejsou druhé šance.

Někdo je velmi šťastný a druhou šanci dostane, někdo ne.

Považuju za velký zlo, že mi tohleto moudro nikdo neřekl!

Musela jsem na to přijít sama!

Bolestně, metodou pokusů a omylů.

Tak vám to říkám, milé děti i milí dospělí.

Všechno se děje TEĎ.


2 komentáře:

  1. To je svatosvatá pravda. Díky, díky, díky !!
    Majka

    OdpovědětVymazat
  2. :-)))
    A teraz zažívam, že dostávam šance, ktoré som ani nečakala, zázrak to je!

    OdpovědětVymazat