úterý, září 06, 2016

Jidáš

Děti se mají rády.

Opravdu.

Svědčí o tom spousta situací.

Například dnes.

Z pokojíčku slyším následující konverzaci...
Jindra: Babaababububa....
Zitín: no jo, no jo....
Jindra: baba!...
Zitín... hm... no ....
Jindra: ba! ba!...
Zitín... Dobře no, tak si budeme hrát... Jidáši.... seš takovej malej Jidáš... no jo...

Načež se ozve: Mami, mami, v pokoji je JIDÁÁÁÁÁÁÁÁŠ

Ano. Kromě toho, že máme doma malého Jidáše, je u nás veselo i v jiných ohledech.

Zitisko mi například sdělilo, že bychom bratrovi měli pořídit úhlednou voliéru.

Má recht.

Nebo včera.

Včera Zitisko dumalo a dumalo a pak najednou povídá: Maminko... budeme Jindru pozorovat... abychom lépe pochopily jeho chování! A až .... až ho pochopíme... tak ho změníme!!!!

Není to skvělý přístup? Snažila jsem se trochu Zitínovi vysvětlit, že tím, že ostatní pochopíme, ještě není dosaženo té změny a je otázka, zda je vůbec vhodné ji dosahovat a taky jsem měla nějakou promluvu na téma, že i když někoho máme rádi (bratr), může nás neuvěřitelně vytáčet (svým křikem například), ale Zitisko to asi neslyšelo, protože Jindra do toho hulákal jak tatar.

Každopádně zažíváme i hezké chvilky. Zitisko je velmi zodpovědné a nesdílí bratrovu zálibu v elektrických zásuvkách. Jindra s radostí malými prstíky doluje ze zásuvek takové ty záslepky, je to ztělesněná radost je z té sítě tahat, a my ho odtahujeme a vracíme do pokoje a vykřikujeme NENENE! a Jindra se směje a vrací se k zásuvce a toto se opakuje tak dlouho, dokud někdo - buď Jindřich nebo rodič - neusnou, nebo dokud někdo Jindru neodnese do postýlky, kde pak Jindra vyčítavě pláče. Zodpovědné Zitisko chodí upozorňovat, že bratr opět míří k nejbližší zásuvce a za to jsem jí moc vděčná.

A taky společně bráškovi zpíváme. Což jsou jediné momenty, kdy je Zitisko ochotné zpívat. Zpíváme a Jindrovi se to hrozně moc líbí a nadšeně plácá ručičkama a Zitisko je šťastný. 


1 komentář:

  1. Naďa prestala strkať prstíky do zásuvky, keď asi v dvoch rokoch pochopila pomocou už niektorých modelov(planéty a tak)niečo z elektriny a magnetizmu!chichi

    OdpovědětVymazat