sobota, května 24, 2014

Snadná kořist

A nyní opět z kolonky "Julčina vztahová poradna přátelé".

Dnes na téma "matka hendikepovaného dítěte jako snadná kořist".

Ano. Je to tak.

Matka dítěte, který má nějakej problém, je prostě snadná kořist.

Žena, která si neustále něco odříká, neustále snáší projevy svého potomka, neustále se přizpůsobuje, neustále je vnímavě nastavená.

Takový ženský stačí zamávat kytkou před nosem a milostná tragédie je tu ve vší kráse.

Citová vyprahlost je hrozně nebezpečná.

Člověk v touze zasytit nějakou svou potřebu, která dlouhodobě zasycená není, vletí do prvního průšvihu, který potká.

Takže na všechny autimatky i jiné matky apeluju: odpočívejte, choďte s partnerem ven, dělejte si radost, dělejte něco jen tak.

Cítím to i na sobě, musím se nutit chodit občas ven mezi lidi, mám pocit, že nejraději bych byla jenom doma, protože tam je to v rámci možností nejsnadnější, určitě je snadnější navečer odpadnout, než složitě vymýšlet hlídání a udržovat s partnerem svůj sociální život, ale je to jediná cesta zpět do normálního lidského společenství.

Člověk se musí násilím sám udržovat ve společenství ostatních lidí. I když se mu nechce. I když by byl raději sám a vyčerpán. Je to nutný a preventivní.

3 komentáře:

 1. Díky za článek. Pochopila jsem, co mě kdysi postihlo a proč!
  Naštěstí vše dobře dopadlo...

  OdpovědětVymazat
 2. Nemejte strach, netyka se to jen maminek deti s autismem. Kazdy touzime po vztahu, po naplneni s tim spojenem.... a kazdy z nas je obcas vyprahly a obcas bez nalady a bez nadeje. A cim dele to trva, tim jsme zoufalejsi.... jste silna zena a skvela maminka. Petra

  OdpovědětVymazat
 3. To je dodatok k tomu prispevku s kytkou? Prajem Vam aby tomu tak nebolo. Toto je dovod preco si kazda zena musi kytkoproblem vyriesit sama a vcas a raz za cas si nejake natrhat alebo kupit.
  Zuzana

  OdpovědětVymazat