úterý, dubna 01, 2014

Straším celou noc

Zitisko je bezva.

Jen si v poslední době osvojilo nový zvyk, a to "strašit celou noc", jak to samo nazývá.

Strašení celou noc probíhá zpravidla tak, že se nejdříve člověk uloží do postele, poté vstane, začne lítat po bytě, strašit, potom je zahnán zpátky, takže straší v posteli, a poté opět vyleze, s požadavkem na sledování nějakého hororu, opět je zahnán, tak straší, něčím háže v posteli, a tak dále a tak dále do vyčerpání všech účinkujících.

Tak se stalo, že jsem se dnes ve tři v noci vzbudila v Zitínově posteli, kde na mně leželo rozpláclé chrochtající dítě, které slastně chrupkalo, přičemž já neměla vůbec potuchy, jak jsem se do té postele dostala.

Strašení celou noc má ovšem svoje následky i ráno.

Ráno obvykle aktéři nočního strašení mrtvolně leží a nehýbou se ani na řečový podnět, ani na zvukový podnět, ani na bolestivý podnět, prostě nehýbou se vůbec, leží a čekají, že to protistrana vzdá a nepůjde se do školky nebo co.

Dnešní odchod do školky tak připomínal trestnou výpravu.

Zitisko se pomalu vleklo smutně vzdychaje na své koloběžce... Bylo tak unaveno, že dokonce zapomnělo na svoje oblíbené místo k přejezdu na druhou stranu ulice.

Bylo unaveno i v obchodě, kde kupujem malou svačinku.

Bylo unaveno i ve školce, když se mělo převléknout.

Na chodbě se Zitisko navíc vytočilo, že tam děti nějak rozházely Zitínovy kruhy, respektive přístroje, co tam Zitisko postavilo, děti si z té stavebnice postavily něco jiného, a to Zitína opravdu velmi moc rozladilo.

Nasupeně se odvlekla do třídy.

No, tak uvidíme, jak se dnešní den vyvine.

2 komentáře:

  1. Dobrý den, to známe, u nás to vždy po různě dlouhém čase přejde. Předpokládám, že u vás taky, jen následky pak vidím v zrcadle :-( Snad to bude BRZY lepší.

    OdpovědětVymazat
  2. My sme na tom boli v noci podobne az na to ze nase strasenie ma trosku mierumilovnejsi priebeh, Mathis vstane o stvrtej(alebo o tretej), ked to zistim, tak zostavam lezat v posteli ale nespim ale len lezim so zatvorenymi ocami a sledujem co robi. Dam mu jednoduchu snidani a pitie a normalne vyrazame do pripravky alebo do skolky. Dohru to ma az po prichode zo skoly(prave spinka) alebo zaspi v skolke po obede, co je tiez prima.

    OdpovědětVymazat