sobota, března 22, 2014

Důchodkyně

Někdy mám pocit, že přemýšlím jako důchodkyně.

Ale upřímně, nemají ti staří lidi pravdu?

Plácáme se tu v nějakých sexuálních vztazích, kariérách, a přitom třetinu života prožijeme v důchodu.

Proto jsou důležité následující věci:

1) ZDRAVÍ.

Alfa a omega všeho. Když vás bolí kolena, je to blbý. Bypass je taky blbej. Je dobrý zůstat zdravej a dožít se maturity dětí přinejmenším. Aktuálně nemůžu chodit kvůli kolenům a je to hrozný přátelé. Chraňme si svá kolena. Sport je na nic, koníčky obecně taky, když vám to zhuntuje základní kostru. Nesportujte a nedělejte nic nebezpečného, nebo jako důchodce budete mít artrózu. Chcete-li být čiperný důchodce, nechoďte běhat, ani nelezte po stěnách, ani nedělejte kick box. Pohybový aparát se opotřebovává.

2) KAMARÁDKY.

Přiznejme si to, v domovech důchodců se to už obecně na ty kluky a holky nehraje, neboť je tam většina holek. I kdyby ne, je nevyhnutelné, že z třídních krasavců jsou nakonec olezlí dědulové. Proto je fajn kašlat na image a vybrat si někoho, s kým bude zábava i po vašem/jeho třetím infarktu.

3) RODINA.

Je fajn, když vás syn v tom domově důchodců někdy navštíví. Pravděpodobnost, že vaše děti se s vámi budou ve stáří bavit a budou vyhledávat vaši radu, když s nimi strávíte v dětství 20 minut denně, a to ještě u počítače,ovšem není nejvyšší, a proto je záhodno ty děti trocha brát na vědomí pokud možno i v jejich dětství, jinak vám to nikdy neodpustí a budete sedět v domově důchodců jako péro z divanu o samotě.


Vůbec nikde tu nefiguruje práce, světská sláva, ani peníze, protože peníze jsou vám na dvě věci, když máte umělý kolena a kyčle a nevylezete ani do prvního patra, stejně jako vám nebude na nic práce, až se na vás kvůli ní vykašle rodina a zařídí se život bez vaší maličkosti.Doufám, že mi zdraví i kamarádky i rodina jakž/takž vydrží.

Je to fajn.


2 komentáře:

  1. Užívejte života dokud jste mladí,ono dnes vyžít z důchodu i když celý život pracujete a do st.kasy přispíváte na vše možné je pro hodně lidí obtížné.Stát chce po starých ať dělají co nejdýl a pokud přijdou o práci tak jim ten nucený předčasný důchod hodně ohoblují.Myslím že pracující blížící se k 70 r. (jak se do budoucna počítá) budou potřebovat k práci asistenty ... Máte moc šikovnou holčičku. L.

    OdpovědětVymazat
  2. No, to je super nápad s těmi asistenty! A asistenty by jim mohli dělat jiní důchodci, aby se ti, co nenajdou práci, zaměstnali (takže dvě mouchy jednou ranou). O jednu práci se budou dělit dva lidé, to by pak mohlo fungovat, protože jinak nevím, jak to zvládneme. :-)

    OdpovědětVymazat